BUDYNEK JEDNORODZINNY WOLNOSTOJĄCY, UL.GOŁĘBIA W KAJETANACH

BUDYNEK JEDNORODZINNY Z BASENEM
Dom Kajetany
BUDYNEK JEDNORODZINNY Z BASENEM
BUDYNEK JEDNORODZINNY Z BASENEM
DOM W KAJETANACH

[22]

INWESTOR:  PRYWATNY

LOKALIZACJA: KAJETANY, GM.NADARZYN

FAZA:  PROJEKT BUDOWLANY

    POW.UŻYTKOWA: 231,3m2

    KUBATURA: 1004,0m3

Na płaskim częściowo zabudowanym terenie, w pobliżu lasu w Kajetanach, Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego (XLVIII/491/2002) przewiduje zabudowę jednorodzinną. Orientacja działki względem stron świata, północny zjazd z drogi, ustawiają lokalizację inwestycji. Dom w charakterze współczesnym rezydencjonalnym, oparto na bryle prostopadłościanu przykrytego dachem kopertowym z wysuniętymi garażem i zadaszonym tarasem.

Zaprojektowany budynek dwukondygnacyjny, z garażem na dwa samochody. Na parterze ze strefą reprezentacyjną, połączonego salonu z hallem i kuchnią, wydzielonym gabinetem, łazienką, spiżarnią i kotłownią. Centralnie zlokalizowany kominek z wkładem, tworzy ciepłą i przytulną atmosferę. Na piętrze przewidzieliśmy sypialnie wraz z łazienkami i garderobami dostępne z przestronnego hallu. Szerokie przeszklenie usytuowane centralnie w salonie łączy wnętrze z ogrodem, w którym dominuje otwarty basen.

Ogród został podzielony na dwie strefy: wejściową oraz basenową. Wprowadziliśmy przegrody stałe murowane wydzielające funkcję gospodarczą, w której znaczą część zajmują składy drewna i narzędzi. Ze względu na potrzebę zapewnienia intymności zaproponowaliśmy wygrodzenia z ruchomymi osłonami w ogrodzeniu, na tarasie, oraz osłaniające prysznic. Ogród dopełniają wkomponowana w zieleń: plaża, pergole i elementy kaskad wodnych.