ROZBUDOWA DOMU JEDNORODZINNEGO PRZY UL.CZARDASZA W WARSZAWIE

PRZEBUDOWA BUDYNKU PRZY UL.CZARDASZA
PRZEBUDOWA PRZY CZARDASZA
PRZEBUDOWA PRZY CZARDASZA
PRZEBUDOWA PRZY CZARDASZA
PRZEBUDOWA PRZY CZARDASZA
PRZEBUDOWA BUDYNKU
PRZEBUDOWA PRZY CZARDASZA
PRZEBUDOWA PRZY CZARDASZA
PRZEBUDOWA BUDYNKU

[81]

INWESTOR:  PRYWATNY

LOKALIZACJA:  UL.CZARDASZA, WARSZAWA

FAZA:  PROJEKT KONCEPCYJNY

    POW.UŻ.IST. BUDYNKU: 389,0m2

    POW.UŻ.PROJ.BUDYNKU: 425,64m2

Budynek modernizowany zlokalizowany jest przy ulicy Czardasza w Warszawie. Ze względu na stan techniczny postanowiliśmy zminimalizować projektowane obciążenia ściany południowej. Rozbudowa przewiduje nową konstrukcję słupową wspierającą fragment nadbudowy tarasu, oraz termomodernizacją całości budynku.

Przedstawiamy jako jeden z wariantów, rozbudowy od strony ogrodu z nowym stropem wspartym na ścianie wewnętrznej. Zmianę układów funkcjonalnych lokali na parterze i piętrze wynikającą z powiększonej powierzchni. Nowo powstałe pokoje dzienne zostaną bezpośrednio skomunikowane z istniejącymi kuchniami. Zgodnie z wolą Inwestorów tarasy na wysokim parterze i piętrze wychodzą odpowiednio na południowy- wschód i południowy- zachód.

W ramach modernizacji przewiduje się również zmiany podkreślające charakter bryły budynku, polegające na usystematyzowaniu otworów okiennych, wraz z dociepleniem, wymianą stolarki i ślusarki. W strefie przyziemia zaproponowaliśmy okładzinę z płyt elewacyjnych włóknocementowych lub HPL. Nowo powstały taras drugiego piętra zwieńczy stalowa pergola z markizami.